Tenis Kortlarına BASF Teknolojisi Damga Vuracak

Bu haberi paylaş

Tweet It! Facebook
Tenis Kortlarına BASF Teknolojisi Damga Vuracak

Dunlop ve BASF, son yılların gözde sporu padel için, devrim yaratan Power Flex teknolojisi ile raketler geliştirdi. Bir tenis türü olan ‘padel’in yıldızı Juani Mieres, 2016’da BASF’nin geliştirdiği Dunlop Blast model raketle oynayacak.

Dünyaca ünlü raket sporları markası Dunlop ve dünyanın lider kimya şirketi BASF, padel raketi performansında devrim yaratan yeni bir teknoloji geliştirdi. Yeni Power Flex teknolojisi, BASF tarafından geliştirilen Infinergy ürününü içeriyor. Dünyada ilk kez genleştirilmiş termoplastik poliüretan (E-TPU), bir padel raketinin içine uygulanıyor. Benzersiz elastik özellikleri ve olağanüstü sağlamlığı, raketin oynanabilirliği ve dayanıklılığı konusunda belirgin avantajlar sunuyor.

Her iki markanın yaklaşık iki yıl süren geliştirme çalışmalarının ve aralarında dünya şampiyonu Juani Mieres'in de yer aldığı oyuncu ve antrenör ekibinin gerçekleştirdiği sayısız testlerin ardından ilk Power Flex raketler, Dunlop Padel 2016 koleksiyonunun bir parçası olarak sunuldu.

Dunlop Padel Pazarlama Başkanı Richard Jackson, 'Power Flex teknolojisi, padel raketinin performansında ileriye yönelik dev bir adımı temsil ediyor, padel konusunda ortağımız olarak BASF'yi seçmekten ve devrim yaratan bu yeniliği birlikte geliştirmekten son derece mutluyuz' dedi.

BASF Asya Pasifik Performans Malzemeleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Andy Postlethwaite ise 'Power Flex teknolojisinin geliştirilmesi nedeniyle son derece heyecanlıyız. Dunlop ile gerçekleştirilen ortaklık, pazarın önde gelen uzman markasıyla işbirliği içerisinde bilgimizi ve uzmanlığımızı tamamen yeni bir alanda kullanmamızı sağlıyor' dedi.

Ekstra güç, konfor ve dayanıklılık sağlayan yeni Power Flex teknolojisi ile üretilen yeni Dunlop Blast, 2016 sezonunda profesyonel kortlarda Juani Mieres'in yeni raket tercihi olacak.


Kaynak : BASF

Diğer Haberler

Sporculardan İnciler sporculardan inciler

Antrenmanlarda bazen dalıyorum ve kendimi Ronaldo'yu izlerken buluyorum.

Raul Gonzalez