Madde 3, Farklı Bir Sabah, Bambaşka Hayaller

Bu yazıyı paylaş

Tweet It! Facebook
Madde 3, Farklı Bir Sabah, Bambaşka Hayaller

Bu yazının önceki bölümü için tıklayın

Bayram sabahına bir gün kala sabah giyeceği elbiselerini hazırlayan çocuk gibi heyecanlıydı o gece.. Midesindeki yanmayı hissetti!

Her zaman yaptığı gibi asitli birşeyler içmek için mutfağa yöneldi. Dolabı açtı, fakat kendisini de ters köşeye yatırıp soğuk bir su içti. Midesi için mi, yoksa bundan önce yaptıkları için mi içilmiş bir bardak suydu kendisi de anlayamadı.

Değişen dünyada, ''değişmek'', önüne sürülen köprüden önce son çıkışın malesef. Beslenmenden dinlenmene , arkadaş çevrenden sosyal yaşamdaki alışkanlıklarına, kısacası iğneden ipliğe bir reform hareketi başlatmak zorundasın! Aksi takdirde sana benzeyen bir çok 'sen'le karşılaşırsın, yürüdüğün pamuk ipliği inceliğinde bu yolda.

Bunun için profesyonel bir yardıma ihtiyacın var mı? Bana sorarsan yok. Çünkü hatırla; dünyanın değişmesini sağlayan Fransız devriminde de halk kendi kendine bunu başarmıştı. Ulu önderimiz de gereken değişimin, insanın kendisinden geçtiğini bildiği için halkına yönelmişti. Dünyadaki bu değişim örnekleri, insanın ruhunda bulunan bam teline değen en uç noktalar tabiki..

Kendi devrimini yapman için geç kalmadan yola çıkmak zorundasın. Çok çalışmanın ötesinde birşey gerekecek çünkü.

Sevdiğin renkte bir ayakkabı, idol olarak seçtiğin sporcunun, spor yaparken giydiği kıyafetler, bir boy aynası... Fonda çalan hafiften müzik belki de.. Kısacası duyularını harekete geçirecek en basit gördüğün
şeyleri bile dikkate almalısın. Bilinç altındaki kulaktan dolma tabuları yıkmalısın. Hele biraz ivmelenmeye başladığında, çevrende balina üzerinde yaşayan parazitler misali yancılarını göreceksin. Bunlara aldırış etme! Çok fazla takılma!

Zaten bedenini antrene ettikçe sana zarar verecek kroşenin nereden geleceğini çok daha net göreceksin. Sigarayı bırakıp, seneler sonra aldığı besinlerin tadına varabilen insan nasıl yeniden doğmuş gibiyse, sağlam bir postür ve hacmi artmış bir ciğer kapasitesiyle her yeni güne daha iyi başlayacaksın, unutma! Özgüvenin en yakın arkadaşın olacak. Aldığın kararların seni hep ileriye taşıdığını fark edeceksin. Profesyonel hayatına spor kavramını ve felsefesini yerleştirdiğin anda zirveye yükselişin başlamış olacak. Zirveler soğuk olur. Bu yüzden nabzı düşürmemek lazım..

Yazıma son verirken belirtmek isterim ki; geçmen gereken tüm aşamaları tek başına aşmış bir sporcu olarak tüm tecrübelerimle yanındayım.. SANA GÜVENİYORUM

  10460 kere okundu

  Bahadır Karababa

  1986 yılında futbolcu bir babanın oğlu olarak İstanbul’da dünyaya geldi, Beykoz Fevzi Çakmak  Lisesi, Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Spor ve Yüksek okulu mezunu.

  1998 yılından bu yana faal futbol yaşantısını devam ettiriyor.

  Futbolda psikolojik desteğin önemi ve mentörlük üzerine yazılar yazıyor.
  b-karababa@hotmail.com

  yazarın diğer yazıları için tıklayın

  Bu Kategorideki Diğer Yazılar

  İDOL FUTBOLCULAR

  Messi mi, Ronaldo mu?

  Messi mi, Ronaldo mu?

  Spor ve Sporcu
  Önemli Ülkelerin Futbol Altyapıları

  Önemli Ülkelerin Futbol Altyapıları

  Futbolda altyapıların ne kadar önemli olduğunu Avrupa'daki futbol kulüplerini inceleyerek anlayabiliriz. Son yıllara baktığımızda çok büyük bir sabırla uygulanan altyapı politikası, özellikle Almanlar'ın futbolda büyük bir devrim yaptığı gerçeğine bizi götürmektedir.

  Takım Sporları için Çocuklarda Sağlık Taraması

  Takım Sporları için Çocuklarda Sağlık Taraması

  Takım sporlarına katılım için sağlık kontrolünden geçirilmesi gerekir. Kulüp veya okul düzeyinde bir çok spor kuruluşu sağlık kontrolünü şart koşmaktadır.

  Aklımda Deli Sorular aklımda deli sorular

  Kaleci Son Anda Kurtardı

  Kaleci Son Anda Kurtardı

  Sunucu pozisyonda heyecanla haykırır; "Nefis bir şut, kaleci son anda kurtardı. Son anda" Peki gerçekten öyle mi?

  Sporculardan İnciler sporculardan inciler

  Bir akşam yemeğine üç kişi davet edecek olsam, bunlar Al Pacino, Diego Maradona ve eşim olur.

  Zlatan Ibrahimovic