Sportistan
Sportistan.com'u otomatik takip etmek için Akıllı Telefonunuza RSS beslemesini alın. http://sportistan.com/rssfeed
Sporla ilgili her konuyu FORUM'da tartışabilir, paylaşımda bulunabilirsiniz. http://forum.sportistan.com

Yağ yakıcılar ve Mucize zayıflama ilaçları

Bu yazıyı paylaş

Tweet It! Facebook
Yağ yakıcılar ve Mucize zayıflama ilaçları

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, sürekli yeni bir yaşam tarzının içerisine çekiliyoruz. Bu yeni yaşantımızda Fit olmayan, kollarında dövmeler olmayan, six packlerini tek tek sayılacak kadar dışarı çıkarmayanlara pek yer yok gibi görünüyor.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Ne kadar da güzel değil mi?

İnsanlığın varlığından beri aslında bir spor ve fit olma kavramı var, fakat bu belki de insanlık tarihinden beri ilk defa ambalaj içerisinde karşımıza sunuluyor.

Fotoğrafta fit bir adam görüyorsunuz bütün kaslar inanılmaz derecede belirgin ve müthiş duruyor. Yaşantısını böyle devam ettirdiğini bizlere göstererek beynimize mesajlar yolluyor. Yağlardan kurtul! Yak onları! Bak bana tam karşındayım fotoğraftayım benim gibi ol.

Acaba işin aslı böyle mi?

O fotoğrafı çektirmek için 3 gündür su içmediğini ve ağır bir kalp krizi riski altında olduğunu söylüyor mu?

Kullandığı sentetik ve bir sürü ilaç sebebiyle teninin koktuğunu size söylüyor mu?

Yağ oranını kabul edilebilir seviyenin altına indirdiği için cinsel hayatının tehlike altında olduğunu ve iktidarsızlık yaşayabileceğini?

HİÇ SANMIYORUM!

Bizlere söylenen şu; Y marka yağ yakıcıları! Tam bir mucize!

Aslında anlatacak o kadar şey var ki, inanın klavyenin tuşlarına basarken kafamda kurulacak milyonlarca cümle geliyor fakat sanırım hepsini ifade etmeye kalksam roman olur ömür yetmez.

Öncelikle şunu bilelim; sporda mucizeye yer yoktur. Ve bizim kabul edilebilir oranlarda YAĞLARA İHTİYACIMIZ VARDIR.

Besin imparatorlarının ve besin desteği satıcılarının tuzaklarına düşmeyin. Mucize yağ yakıcı (supplement) falan yoktur. Kimyasallarla yağ yakmanın sadece tek bir yolu vardır! Vücudunuzu kendi hızından DAHA fazla bir hızla çalıştırmak.

Peki bu nasıl mümkün olabilir?

Evet doğru bildiniz. Motorunuz; Yani KALBİNİZ!

Kalbinizi daha fazla çalıştırırsanız eğer, vücudunuz daha hızlı çalışabilir. Yani üzerine yükleneceksiniz peki ne için? Ölmek ister misiniz? Bence istemezsiniz...

İnsan vücudunda adaptasyon vardır. Bir rahatsızlığınız olmadığı sürece vücudunuz sizin metabolizma hızını işlemcileriniz aracılığıyla ve milyonlarca bağımsız değişkenlerinize göre HESAPLAR! Ve o anki en uygun çalışma hızını sizin için seçer.

Vücut hızınızı arttırmak mı istiyorsunuz 2 yolu var.

1- Hemen spora başlarsınız, vücudunuzun kaldırabileceği antrenman temposu size göre ÖZEL olarak hesaplanır. Çünkü dünyada ne kadar insan varsa o kadar farklı fizyoloji vardır. Başkasının çalışma programı size fayda sağlamayabilir!

Bu antrenman disiplini sayesinde herhangi bir kimyasala ihtiyaç duymadan sporunuzu yapabilirsiniz. UZUN SÜRE içerisinde vücudunuz çalışma hızınızı hesaplayarak hızlandıracaktır sonucunda kilo kaybı, gereksiz yağ kaybı ve sağlıklı yaşam YILLAR SÜREN ANTRENMANLAR sonucunda kendiliğinden bir ödül olarak gelecektir.

2- Bir gazla spor yapmaya karar verir ve o plazaların en üst katlarında oturup sizlerin şirketlerinde ürettikleri kimyasalları kullanmanızı 4 gözle bekleyen baronların ürünlerini kullanır, göreceli bir fayda sağlar yaratıcının size hediye ettiği kalbinizi gereksiz risklere sokar ve geçici bir sonuç elde ettiğinizi zannedersiniz. Ya da başka bitkisel bir ürün alır ve hiçbir faydasını görmeden bu baronların ceplerini doldurmaya devam edersiniz. Sonra bir ürün daha, bir ürün daha.. Siz vücudunuza eziyet ettikçe onlar daha zengin olacaklardır.

Lütfen 1'i seçin kalkın ve spor yapın. Ne olursa olsun sağlıklı beslenmeye çalışın ve hareket edin. Göreceksiniz hareketin faydalarını. Başkalarının labaratuarlarından çıkan kimyasallara sentetiklere değil kendinize güvenin. Spor disiplini ve alışkanlığı edinin. Kaç yaşındaysanız o kadarlık yaşam tecrübenize güvenin. Kendi ayaklarınıza, terleyen sırtınıza, nabzınız 180'leri buldugundaki nefes alıs verişlerinize güvenin. Merdivenleri çıkarken antrenmandan sızlayan bacaklarınıza güvenin. Ya da Bench Press'in altında her gün daha fazla kaldırabildiginiz agırlıklara güvenin. Tekrar ediyorum onların L-Carnitinlerine, Bilmemne asitlerine, Bilmemne dağlarından gelen mucizevi içeceklerine değil, koşarken titreyen bacaklarınıza güvenin!!!

Yaşınız 90 ya da 6 olabilir. Her türlü sakatlık ve hareket açıklıgınızı kısıtlayıcı şey başınıza gelmiş olabilir. Bu zamana kadar obez de olabilirsiniz. Fakat her duruma uygun bir spor mutlaka var! Size göre bir egzersiz programı mutlaka çıkarılabilir. Ayrıca sadece yürümeniz bile sizlere inanılmaz faydalar sağlayacaktır. Hiçbirşey yapamıyorsanız 1 saat yürüyün. Bu evrende vücudumuza yardım edebilecek yalnızca biz varız. Bu gerçeği kabullenelim ve AYAĞA KALKIP SPOR YAPALIM.

Herkese iyi terlemeler!

  13156 kere okundu

  Alper Yaydan

   1989 İstanbul doğumlu, İstanbul Çengelköy Lisesi, Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Spor ve Yüksekokulu Antrenörlük bölümü Futbol branş mezunu;

  Futbol antrenörlüğü, bireysel koçluk ve yazarlık yapıyor.

  Futbol ve antrenman bilimleri ve performans sporu kavramı üzerine çalışmalar yapıyor.


  alperyaydan@gmail.com

  yazarın diğer yazıları için tıklayın

  Bu Kategorideki Diğer Yazılar

  Spor ve Sporcu
  Futbolda Olgun Atak Kavramı

  Futbolda Olgun Atak Kavramı

  Futbolun gelişimi ile birlikte takımların daha organize şekilde hücum ve savunma görevlerini yerine getirmeleri gerekmektedir. Bu yazımda "olgun atak" kavramına bir göz atmaya çalışacağım...

  Futbolcu gelişiminde destekleyici çalışmalar

  Futbolcu gelişiminde destekleyici çalışmalar

  Futbol bir takım sporu olmasından dolayı dünyadaki talebin ve rekabetin en yüksek olduğu spor dallarından biridir.Dolayısıyla futbolcu olmak isteyen sporcular gelişimlerinde destekleyici unsurlardan yardım almalıdırlar.

  Aklımda Deli Sorular aklımda deli sorular

  Kaleci Son Anda Kurtardı

  Kaleci Son Anda Kurtardı

  Sunucu pozisyonda heyecanla haykırır; "Nefis bir şut, kaleci son anda kurtardı. Son anda" Peki gerçekten öyle mi?

  Sporculardan İnciler sporculardan inciler

  Bir takım küme düşerse futbolcular gider, adamlar kalır

  Pavel Nedved